Do czego służą spirale grzewcze?

Spirale grzewcze mają szerokie zastosowanie w różnych branżach przemysłu. Ich powszechne użycie nie oznacza jednak, że absolutnie każda osoba pracująca w przemyśle wie, do czego służą tego typu urządzenia. Działanie, budowa i zastosowanie spirali jest jednak tak proste, że swoją wiedzę na temat elementów grzejnych możesz poszerzyć w zaledwie kilka minut. Do dzieła!

Budowa spirali

W przeciwieństwie do dość skomplikowanych grzałek przemysłowych, spirale grzewcze wyróżniają się bardzo prostą konstrukcją. Wielu producentów wykonuje je z wysokiej jakości drutów oporowych. Spirale mogą mieć różny kształt: druty mogą być nawinięte na rdzeniu w bardzo ciasny sposób lub kolejne zwoje mogą znajdować się w widocznych odstępach. Urządzenie wyglądem przypomina sprężyny.

Zastosowanie

Ten bardzo ważny element grzewczy można znaleźć w wielu urządzeniach z różnych branż. Spirale grzewcze montuje się m.in. w nagrzewnicach powietrze, piecach hartowniczych, piecach topielnych, piecach do nagrzewania szkła i ceramiki, suszarniach oraz wielu innych urządzeniach grzejnych. Element grzewczy można znaleźć zarówno w piecach przemysłowych, jak i piecach laboratoryjnych. Sprawdź, które spirale pasują do twojego sprzętu i dopiero wtedy złóż zamówienie.

Jaką spiralę wybrać?

Przed zakupem spirali grzewczej warto przeananalizować wiele istotnych czynników. Bardzo ważną kwestią jest temperatura, w której będzie znajdował się element grzejny. Każdy produkt ze względu na zastosowane materiały, sposób wykonania oraz inne czynniki ma określoną temperaturę granicznej, w której może pracować bez zakłóceń lub ryzyka zniszczenia. Koniecznie sprawdź również wymiary spirali, w tym średnicę. W przypadku nietypowych parametrów możesz potrzebować elementu grzejnego wykonanego na zamówienie. Wielu producentów zajmuje się dostarczaniem także nietypowych urządzeń. Wystarczy skontaktować się z odpowiednią firmą i przekazać informacje niezbędne do wyprodukowania spirali na zamówienie np. wzór, rysunek lub parametry. 

Polecamy także: Marketing Internetowy24