Kamery szpiegowskie – jak wybrać odpowiednią?

signal

Kamery szpiegowskie, zwłaszcza te miniaturowe, są kojarzone z ukrywaniem ich w przedmiotach codziennego użytku. Jest to motyw znany z filmów, jednakże tego rodzaju sprzęt może przydać się nie tylko profesjonalistom. Komu mogą się one przydać? Jakie kamery rozróżniamy? Tego dowiecie się Państwo z tego artykułu – zapraszamy do lektury!

Kamera szpiegowska – komu może się przydać?

Kamera szpiegowska jest sprzętem, który może przydać się w wielu codziennych sytuacjach oraz zagwarantować bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim. Kiedy możemy jej potrzebować? Przykładowo wtedy, gdy:

  • w naszej okolicy powtarza się dewastacja samochodów,
  • z naszej firmy ktoś nagminnie kradnie sprzęt,
  • opiekunka do dziecka, którą zatrudniliśmy, wydaje się nam podejrzana.

W takich przypadkach odpowiednio dobrana i zamontowana kamera może pozwolić na nagranie ważnych dla nas informacji.

oczy

Kamery szpiegowskie – jak dokonać dobrego wyboru?

Podczas wyboru odpowiedniej kamery przede wszystkim należy wiedzieć, do jakiego celu oraz w jakich warunkach będzie ona używana. Czy kamera ma posiadać noktowizję? Czy będzie umieszczona na zewnątrz, czy w środku budynku? Kolejną istotną kwestią jest czas pracy na jednym ładowaniu – często jest to czas od 1 do 3 godzin. Warto wiedzieć, czy kamera posiada możliwość zamontowania do niej dodatkowych akumulatorów a także podłączenia jej do sieciowego zasilania, tak aby otrzymać niczym nieograniczony czas pracy. Ilość danych, jaka może być zapisana, jest uzależniona od pamięci, która jest dostępna. Znaczna ilość dostępnych na rynku kamer szpiegowskich posiada opcję wymiennych kart pamięci w pojemności do 32 GB. Wybrane modele są też współpracują też z kartami 64 GB. Dokonując zakupu kamery szpiegowskiej, warto także zwrócić uwagę na to, czy posiada ona funkcje takie jak:

camera
  • praca w trybie aktywacji wykryciem ruchu,
  • oznaczanie nagrań wodnym znakiem z godziną oraz datą, licznikiem klatek czy identyfikatorem urządzenia – dzięki temu utrudnione jest ewentualne manipulowanie materiałem.

Może cię zainteresuje: Lampy Podłogowe Pstryk