Termowizja

zmiana_kolorów

W dzisiejszych czasach myśliwi potrzebują dobrego sprzętu po to, by łatwiej realizować swoje zadania. Jednym z takich właśnie obszarów, w którym można wiele poprawić za pomocą najnowszych zdobyczy technologicznych, jest widzenie na odległość. Konkretnie chodzi tu o zalety, jakie niesie ze sobą zastosowanie termowizji. Czym ona jest i w jaki sposób pomaga na co dzień myśliwym nie tylko w naszym kraju?

Co to jest termowizja?

Termowizja to, mówiąc w skrócie, po prostu urządzenia reagujące na ciepło żywych organizmów. Dzięki temu jest znacznie skuteczniejsza niż dawniejsze noktowizory reagujące na innych falach podczerwieni. Dla użytkownika oznacza to możliwość widzenia człowieka lub zwierzęcia z dość sporej odległości, zazwyczaj do 800 m. Wszystko widać bardzo wyraźnie, bez względu na warunki pogodowe i porę. Wykorzystywane początkowo przez armię, dziś termowizyjne celowniki pozwalają na to, by mogły z niej korzystać również osoby zajmujące się myślistwem.

Celowniki termowizyjne

Zasadniczo głównym zadaniem termowizji jest dostrzeżenia celu. Dzięki tym rozwiązaniom myśliwi mogą zobaczyć zwierzę z daleka. Oznacza to nie tylko udane polowanie, ale także zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Przypadkowe postrzał innego myśliwego bądź osoby postronnej przy użyciu takiego sprzętu jest mocno ograniczony. Z tego też względu celowniki termowizyjne cieszą się rosnącą popularnością wśród myśliwych.

 Nie tylko polowania

Myśliwi w powszechnym mniemaniu zajmują się odstrzałem zwierząt w przeznaczonych do tego porach. Jednak ludzie skupieni w kołach łowieckich troszczą się również o stan pogłowia. Aby było to możliwe, muszą zostać one często policzone. Dzięki termowizji można zrobić to dokładnie i szybko w krótkim czasie. Nic zatem dziwnego, że miejsca takie jak sklep Epasjonaci, oferujące tego rodzaju oprzyrządowanie, cieszą się znacznym uznaniem wśród ludzi na co dzień zajmujących się myślistwem. Wyposażenie się w tego rodzaju sprzęt, choć nie należy do najtańszych, pozwala na zwiększone bezpieczeństwo i zwiększa przyjemność z obcowania ze zwierzyną w lesie.

Polecamy także: Daktela – oprogramowanie Call Center